تالار آبگینه هتل المپیک

atlas-tensile-structures-talar-abgineh-hotel-olampic-interior.jpg
تالار آبگینه هتل المپیک تالار آبگینه هتل المپیک تالار آبگینه هتل المپیک تالار آبگینه هتل المپیک

محلی مناسب برای برگزاری جشن ها و نمایشگاه ها

hotel olympic logo

رتبه بندی: هنوز رتبه بندی نشده
شرح

سازه‌های پارچه‌ای کششی، پوشش‌ها و یا تعریف کننده فضاهای محوری هستند که در آنها پارچه از قبل شکل داده شده و پیش کشیده می‌شود‌، تا فرمی را ایجاد کند که تحت تاثیر انواع بارها در محیط پایدار باشد. می‌توان گفت سازه‌های پارچه‌ای کششی با جرات و جسارت ارائه کننده اشکال هندسی از زوایای قائم هستند، آنها در محیط معمارانه، ساختار، نحوه رفتار و حتی اتصالات خود را جسورانه در معرض نمایش قرار می‌دهند. و در این راستا شرکت سازه‌های پارچه‌ای اطلس سان، با بهره گیری از دانش و فناوری روز دنیا در زمینه معماری و مهندسی خالق پروژه‌هایی عظیم و زیبا در سرتاسر کشور است. از آنجایی که پارچه‌های PVC شرکت‌های معتبر دنیا نظیرVERSEIDAG آلمان و FERRARI فرانسه که شرکت سازه‌های پارچه‌ای اطلس مورد استفاده قرار می‌دهد، در مقابل کلیه عوامل جوی از قبیل برف و باران و آفتاب و گرد و خاک، مقاومت بالایی دارند و در مواجهه با آتش شعله ور نشده و چکه نمی‌کنند و سرعت بالای نصب و عمر طولانی این محصول به عنوان نخستین گزینه جهت مسقف کردن تالارها و مکان‌های مختلف مورد توجه قرار گرفته است.

پوشش سقف کاذب (تالار آبگینه) هتل المپیک، به سفارش کارفرما مهندس فرج پور، واقع درمجموعه هتل المپیک تهران، در سال 87 شروع به کار کرد و در مدت زمان کوتاهی پروژه به اتمام رسید.

در راستای ایجاد فضایی درخور و دارای آرامش برای مراجعین (تالار آبگینه)، به درخواست کارفرما ایجاد سقف کاذب برای تالار مجموعه با متراژ 600 مترمربع صورت گرفت. که با توجه به طراحی آن زیبایی فراوانی به این مجموعه بخشیده است، به علت رنگی بودن پارچه و همچنین طراحی گل مانند آن که فضای تالار را دربرگرفته است، از جهات مختلف زیبایی چشم نوازی دارد که قابل توجه است. پوشش سقف کاذب، که با مهندسی دقیق و ظرافت خاصی طراحی و اجرا شده است، که به رنگ نارنجی و پارچه pvc که ساخت شرکت FERRARI فرانسه است، و درخشش و بازتاب نور خورشید بر روی آن همچون گلی درخشان است.

و در این راستا به درخواست کارفرمای محترم، سایبان دیگری در این مجموعه، برپا شده است. 8 دستگاه سازه چادری که به منظور پارکینگ برپا شده است، در این سایبان هم از پارچه نامبرده شده استفاده شده است، که مساحت کل این سازه به متراژ 300 مترمربع است.