ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان

atlas-tensile-structures-foolad-arena-foolad-fc.jpg
ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان

اولین و مدرن ترین ورزشگاه اختصاصی کشور

foolad khuzestan co logo

رتبه بندی: هنوز رتبه بندی نشده
شرح

پروژه سقف پارچه ای ورزشگاه فولاد خوزستان بزرگترین سطح پوشش داده شده در استادیوم های کشور است که توسط شرکت سازه های پارچه ای اطلس سان طراحی و اجرا شده است. در ساخت این سقف خیره کننده از 23,000 مترمربع پارچه برند معتبر اروپایی استفاده شده است. بسیار جای افتخار دارد که کلیه مراحل طراحی، مهندسی و ساخت این سقف پارچه ای زیبا در ایران و توسط متخصصین ایرانی شرکت سازه های پارچه ای اطلس سان انجام شده است. در طراحی و ساخت سقف فولاد آرنا که در واقع اولین استادیوم اختصاصی کشور است، به این نکته توجه شده است که میزان پوشش حداکثری را برای تماشاگران ایجاد کند و هم چنین طراحی چشم نواز و زیبایی داشته باشد. بدون شک فولاد آرنا مدرن ترین و حرفه ای ترین ورزشگاه کشور است که در این متمایز بودن، سقف با طراحی فوق العاده آن نقش مهمی بازی می کند.

 

فولاد آرنا قبل و بعد از اجرای سقف پارچه ای چشم نوازشسقف فولاد آرنا قبل و بعد از اجرای پوشش پارچه ای توسط شرکت اطلس سان

 

 خیلی از طرفداران، فولاد آرنا را فوتبالی ترین ورزشگاه ایران می شناسند که مهم ترین دلیل آن نداشتن پیست تارتان در کنار زمین و فاصله بسیار کم تماشاگران تا مستطیل سبز است، که در واقع مربوط به اختصاصی بودن این ورزشگاه برای ورزش فوتبال است. این فاصله کم برای تماشاگران بسیار جذاب است و تماشای فوتبال در این استادیوم حال و هوای لیگ برتر انگلیس را تداعی می کند. آیین افتتاح رسمی این ورزشگاه در 22 آبان 1397، با حضور جناب آقای دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، جناب آقای دکتر سلطانی فر وزیر محترم ورزش و جوانان، جناب آقای دکتر شریعتی استاندار محترم خوزستان، جناب آقای دکتر رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت و مدیران شرکت فولاد خوزستان برگزار گردید.

 

تصاویر زیبا و دیدنی از فولاد آرنا اهواز | اطلس سان

 

 سقف پارچه ای فولاد آرنا | شرکت اطلس سان

نمای زیبا از داخل استادیوم اختصاصی ورزشگاه فولاد خوزستان | اطلس سان

سقف چادری منحصربفرد فولاد آرنا | شرکت اطلس سان

    

مشخصات سقف پارچه ای فولاد آرنا

 

ابعاد پوشش داده شده: 23,000 مترمربع

برند پارچه: Serge Ferrari 1302 T2 فرانسه

وزن پارچه: 1350 گرم بر مترمربع

پارچه 1302 T2 سرج فراری از سنگین ترین و مقاوم ترین پارچه های تولید شده در سطح جهانی است که مشخصات منحصربفرد آن باعث شده به عنوان مصالح اصلی پوشش سقف استادیوم اختصاصی فولاد خوزستان مورد استفاده قرار گیرد. این نکته بسیار حائز اهمیت است که پارچه ها با وزن بسیار کمتر از سایر مصالح رایج توانایی باربری بیشتری دارند و در مقابل نیروهای وارده نظیر باد، باران و برف تحمل بالایی دارند.

 

 شبیه سازی سه بعدی پیش از اجرای سقف پارچه ای فولاد آرنا

 در زیر تصاویری از شبیه سازی سه بعدی سقف پارچه ای ورزشگاه فولاد خوزستان را ملاحظه می فرمایید.

 

طرح سه بعدی ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان | اطلس سان

 رندر و طرح سه بعدی فولاد آرنا در شب | اطلس سان

 

شبیه سازی سه بعدی در مقایسه با واقعیت اجرا شده از سقف فولاد آرنا

 در تصویر زیر شبیه سازی سه بعدی سقف ورزشگاه فولاد خوزستان با سقف اجرا شده توسط شرکت اطلس سان مقایسه شده است، می توان دید که اجرای سقف کاملا منطبق بر طرح سه بعدی اولیه است، بدون آنکه کوچکترین تفاوتی داشته باشد.

 

از طرح تا اجرای سقف پارچه ای ورزشگاه فولاد خوزستانRender VS. Reality | Foolad Arena Tensile Roof