مجتمع تجاری خلیج فارس شیراز

atlas-tensile-structures-khalij-fars-complex-rooftop.jpg
مجتمع تجاری خلیج فارس شیراز مجتمع تجاری خلیج فارس شیراز مجتمع تجاری خلیج فارس شیراز مجتمع تجاری خلیج فارس شیراز مجتمع تجاری خلیج فارس شیراز مجتمع تجاری خلیج فارس شیراز مجتمع تجاری خلیج فارس شیراز
توضیح اصلی درباره پروژه مجتمع خلیج فارس شیراز
رتبه بندی: هنوز رتبه بندی نشده
شرح

می‌توان گفت سازه‌های پارچه‌ای کششی با جرات و جسارت ارائه کننده اشکال هندسی از زوایای قائم هستند، آنها در محیط معمارانه، ساختار، نحوه رفتار و حتی اتصالات خود را جسورانه در معرض نمایش قرار می‌دهند. و در این راستا شرکت سازه‌های پارچه‌ای اطلس سان، با بهره گیری از دانش و فناوری روز دنیا در زمینه معماری و مهندسی خالق پروژه‌هایی عظیم و زیبا در سرتاسر کشور است. از آنجایی که پارچه‌های PVC شرکت‌های معتبر دنیا نظیرVERSEIDAG آلمان و FERRARI فرانسه که شرکت سازه‌های پارچه‌ای اطلس مورد استفاده قرار می‌دهد، در مقابل کلیه عوامل جوی از قبیل برف و باران و آفتاب و گرد و خاک، مقاومت بالایی دارند و در مواجه با آتش شعله ور نشده و چکه نمی‌کنند و سرعت بالای نصب و عمر طولانی این محصول به عنوان نخستین گزینه جهت مسقف کردن تالارها و مکان‌های مختلف مورد توجه قرار گرفته است.

پوشش سایبان وید دو قلوی مجتمع خلیج فارس شیراز، به سفارش کارفرما، جناب آقای مهندس حسینی، واقع در شیراز، در سال 90 شروع به کار کرد و در سال91 پروژه به اتمام رسید.

در راستای ایجاد فضایی درخور و دارای آرامش، طراحی شده توسط مهندسین و با حضور سازه ها، و مسقف کردن بین دو بلوک سقف وید (مجتمع خلیج فارس شیراز)، برای بازدید کنندگان محترم به درخواست کارفرما ایجاد سایبان وید مجموعه مجتمع خلیج فارس، با متراژ 1080 مترمربع صورت گرفت. که با توجه به طراحی به خصوص ومنحصر به فرد آن، زیبایی خاصی به این مجموعه بخشیده است. طراحی خاصی که برای این مجموعه در نظر گرفته شده، بین دو بلوک C وB  مجتمع، که از دو جهت مختلف طراحی شده است، و از زاویه دور همچون قیفی بزرگ به نظر میرسد. اما از نزدیک شاهد عظمت و استقامت و مقاومت این سازه هستیم و همچنین از جهات مختلف زیبایی چشم نوازی دارد که قابل توجه است. پوشش سقف وید، که با مهندسی دقیق و ظرافت خاصی طراحی و اجرا شده است، که به رنگ سفید و پارچه pvc که ساخت شرکت FERRARI فرانسه است، و درخشش و بازتاب نور خورشید در طول روز بسیار چشم نواز است.